Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítězný vstup do jara

9. 11. 2008

Velmi bojovné derby-utkání se sehrálo na stadioně v Zámeckém parku mezi Slovanem Bzenec a Hroznovou Lhotou. Naši borci do něj vstoupili mírným náporem, do vyložené šance se však nedostali. V 16. minutě domácí skončili s úvodním oťukávaním, do vápna pronikl Paták a přízemní střelou překonal Stanislava v brance hostí - 1:0. Náš gólman Rachvala se zapotil ve 24.minutě, bzenecká obrana tečovala střelu hostujícího hráče a po rohovém kopu tak musel vyrazit Schwarzbierovu hlavičku na roh. Po této šanci hra upadla do průměru. Pár minut před přestávkou jen Karel Ingr mířil nad bránu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Bzence, v 54.minutě ještě hostující Jung nerozjásal slušně zaplněné ochozy (zčásti i fanoušky Hroznové Lhoty) vlastním gólem, v 56.minutě však kopal Toman přímý kop ze 20 metrů a na jeho lehce tečovanou střelu byl Stanislav krátký - 2:0. V této chvíli se už ve Bzenci pomalu slavilo vítězství, moc nechybělo a byla remíza. Pojďme však popořádku. Nejdřív však střílel Paták, jeho střelu Stanislav vyrazil a Uher odkopl do bezpečí. V 65.minutě zahrávali hosté roh, ten našel Šrahůlka a jeho tečovaná střela z šestnáctky skončila v síti - 2:1. V 72.minutě opět střelecká parketa pro Tomana, tentokrát však jen o kousínek minul branku. Hosté na konci zápasu pořádně zatopili naší obraně, které se dlouhou dobu nepodařilo míč odehrát dopředu. V 85.minutě hlavičkoval Lipčík, ovšem jen do Rachvalovi náruče. Bzenčané v závěru své vítězství mohli pojistit, ale nepodařilo se to jak Patákovi, který mířil doprostřed brány, tak i střídajícímu Kasalovi, který mířil mimo bránu.

TJ SLOVAN BZENEC - SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 2:1 (1:0)

Branky: 16. Paták, 56. Toman - 65. Šrahůlek

Diváci: 230 

Sestava Bzence: Rachvala - Ebringer, T. Dulovecz, Toman, M. Dulovecz - Kosíř (90.Charvát), Škodík, Ingr, Kischanka (77.Karlín) - Mička (63.Kasala), Paták.

Sestava Hroznové Lhoty: Stanislav - Uher, Jung (74.Maňák), Schwarzbier, Suchý - J. Smištík (56.P.Smištík), Bíla, Lipčík, Šrahůlek - Podolan (61.Karásek), Pravda.   

Závěr: Každý fanoušek může být s podzimem nadmíru spokojený, protože po několika letech naše mužstvo začalo opět něco hrát. Dobré výsledky a dobrá předvedená hra sem však přišla už na jaře s příchodem trénera Škodíka, v době kdy naše mužstvo bojovalo o záchranu. Tento podzim naše mužstvo získalo některé cenné posily (Toman, Ingr) a mohlo tak myslet na poněkud vyšší umístění než v předchozích letech. Naše mužstvo mohlo podzim zakončit i na 1.místě, nebýt několika smolně prohraných zápasů (Milotice, Hlohovec). I tak je však 2.místo velice krásným umístěním a impulsem pro postupové boje na jaře.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář